Implementace IS myGEM - KÜHTREIBER

Implementace IS myGEM - KÜHTREIBER

Kühtreiber, s.r.o.

Situace:

Kühtreiber, s.r.o. je česká společnost, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem svařovací techniky a příslušenství. Firma si vybudovala rozsáhlou distribuční a obchodní síť. Postupný rozvoj a rozšiřování sortimentu vedlo k expanzi do dalších zemí Evropy. Společnost v dnešní době vyrábí více než 80 typů a variant svařovacích strojů KIT, KITin a FENIX pro svařování metodami MMA, TIG a MIG/MAG. Zabývá se i prodejem svařovacích hořáků, ochranných masek, náhradních dílů, redukčních ventilů, elektrod a dalšího příslušenství. Velký důraz je kladen na kvalitu výrobků a jednotlivých komponentů. Všechny stěžejní součásti strojů jsou vyráběny ve vlastním výrobním závodě v České republice, kde probíhá i finální montáž.

Výchozí stav:

Před nasazením nového informačního systému myGEM nebyly pokryty všechny zákaznické procesy v organizaci.

Cíle implementace:

Zajistit:

 • spolehlivé řízení všech procesů podniku, nejen výroby a vývoje kvalitních výrobků, ale také řízení servisních zakázek a reklamací,
 • integraci s ekonomickými moduly,
 • monitorování všech procesů v podniku včetně zavedení čárových kódů a mobilních terminálů a zabezpečit tak kvalitu práce a spokojenost zákazníka.

Řešení myGEM:

Systém myGEM byl implementován pro řízení realizačních procesů ve společnosti. Podnik nyní využívá moduly: CRM, Logistika Prodej, Servis, Reklamace, Nákup, Technická příprava výroby, Plánování a řízení výroby včetně operativního plánování dle lidských kapacit, Evidence výroby a také Účetnictví, Majetek, Intrastat.

Harmonogram prací:

Analýza požadavků z procesů, instalace a konverze dat, návrh řešení, implementace a školení, zpracování postupů pro jednotlivé procesy.

Počet uživatelů:

Přibližně 20 aktivních uživatelů: pracovníci vývoje, konstruktéři, technici, obchodníci, skladníci, vedoucí výroby, evidence ve výrobě, pracovníci kontroly jakosti, fakturace, účetní.

Přínosy:

 • pokrytí všech realizačních procesů komplexním systémem
 • flexibilní nástroj pro řízení procesů zejména výroby a servisu
 • zlepšení kvality a podrobnějšího plánování
 • rychlé zaškolení uživatelů dle nastavených postupů a grafických návodek
 • zlepšení podpory zákazníků v oblasti prodeje, servisu i reklamací
 • vysoká provozní spolehlivost
 • podpora nejnovějších technologií a trendů
 • ochrana majetku společnosti integrovaným řešením

Profil zákazníka

Kühtreiber, s.r.o.
Tyršova 293,
675 22 Stařeč
Tel.: +420 568 851 120
E-mail: info@kuhtreiber.cz
http://www.kuhtreiber.cz

Kühtreiber, s.r.o. je rodinným podnikem, který má za sebou již desetiletou zkušenost; byl založen v roce 1998 a navazuje tak na dlouholetou tradici výroby svařovací techniky v Třebíči, započatou v roce 1985. Již od začátku své existence se zabývá vývojem, výrobou a prodejem svařovací techniky včetně příslušenství pro svařování. Díky svým rozsáhlým sítím je schopná zajistit rychlý a kvalitní servis svých výrobků po celé České republice i do 48 hodin.